لودینگ

بهترین سنگ کف حیاط

آنچه در اکثریت خانه های ویلایی مورد توجه قرار می گیرد توجه به طراحی و دیزاین حیاط این قبیل از ساختمان ها است و از همه مهمتر توجه به سنگ کف حیاط است. جهت پوشش کف حیاط متریال های متعددی مورد استفاده قرار گرفته که در بین آن ها سنگ های ساختمانی و موزاییک به نسبت کاربردی تر هستند و با توجه به طبیعی بودن سنگ، از جایگاه ویژه تری برخوردار است.

انواع سنگ برای کفپوش حیاط

انواع سنگ برای پوشش کفپوش حیاط

از جمله سنگ های ساختمانی که قابلیت استفاده در کف حیاط را داشته می توان به مواردی از قبیل تراورتن،گرانیت، چینی و همچنین تعدادی از برندهای مرمریت اشاره کرد. تمامی سنگ های تراورتن، چینی و گرانیت در این بخش استفاده می شوند و از بین سنگ های مرمریت نیز می توان به مرمریت لاشتر و هرسین و همچنین سنگ مرمریت کرم صلصالی اشاره کرد.

پس می توان لیستی از برندهای پر مصرف در کفپوش حیاط را به شرح زیر عنوان کرد:

 • سنگ کریستال ابری
 • سنگ چینی الیگودرز
 • سنگ گرانیت نطنز
 • سنگ گرانیت نهبندان
 • سنگ مرمریت لاشتر
 • سنگ تراورتن یزد
 • سنگ تراورتن حاجی آباد
 • سنگ تراورتن عباس آباد
سنگ کف حیاط

سنگ مرمریت برای کفپوش حیاط

از بین انواع سنگ های مرمریتی که در بازار وجود دارد تنها تعداد محدودی قابلیت استفاده در پوشش کف حیاط را دارند. سنگی که برای کفپوش حیاط استفاده می شود باید در برابر نفوذ آب مقاوم باشد، بدون رگه بوده و همچنین در مقابل ضربه و سایش نیز مقاوم باشد. چندین برند را در بالا به آنها اشاره کردیم که در این بین می توان مجدد به مرمریت لاشتر، هرسین و مشکی نجف آباد اشاره کرد.

انواع سنگ تراورتن برای کف حیاط

تمامی سنگ های تراورتن قابلیت استفاده جهت پوشش کف حیاط را داشته اما تعدادی به نسبت کاربری بیشتری دارند. در این بین می توان به پارامتر قیمت به عنوان مهمترین عامل تاثیر گذار در انتخاب نام برد. معادن سنگ تراورتن متعددی در ایران وجود دارد اما سنگ های استخراجی معادن یزد به نسبت از قیمت مناسبتری برخوردار هستند و همین موضوع باعث شده تا به عنوان گزینه اصلی و پیشنهادی جهت کاربری پوشش کفپوش حیاط هستند.

سنگ تراورتن کف حیاط

اولین سوالی که برای اکثریت خریداران وجود می آید، مرتبط به روش قیمت گذاری سنگ های کف حیاط است. عمدتا از سنگ های با سایز فرشی در این بخش استفاده می شود و به همین دلیل به نسبت از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. برای نمونه اگر شما قصد استفاده از تراورتن کرم یزد را دارید،قیمت سایز پلاک آن بالاتر از 100 هزار تومان است اما برای تهیه سایز فرشی آن با قیمت بین 50 الی 70 هزار تومان اقدام به تهیه آن کنید.

پارامترهای کیفی سنگ مورد استفاده در کفپوش حیاط

یک سری پارامتر استاندارد وجود دارد که اگر سنگی این موارد برای آن وجود داشته باشد،قابلیت استفاده در کف حیاط را دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل جذب آب
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش
 • راحتی و آسانی در شستشو و تمیز کاری

کلام آخر

انتخاب مناسب ترین سنگ جهت کاربری به عنوان کفپوش حیاط نیازمند شناخت شما نسبت به تنوع سنگ های ساختمانی موجود در بازار است که حداکثر پارامترهای مورد نیاز جهت کاربری در این بخش از ساختمان را داشته باشد. پس انتخاب بهترین گزینه نیازمند زمان بالایی است و پیشنهاد ما به شما همواره مشاروه با متخصصان این زمینه است.

سنگبری سعید واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان،به تولید تخصصی سنگ صلصالی می پردازد و این مرمریت با ضخامت 3 سامتی متر گزینه مناسبی جهت استفاده برای کف حیاط به شمار می آید و شما می توانید از آن به عنوان یکی از گزینه های خرید خود استفاده کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133334387
آدرس
اصفهان-تیران-شهرک صنعتی رضوانشهر-خیابان سوم مرکزی-سنگبری سعید
ایمیل
saeedstone@gmail.com
تماس با ما